Jaká byla Noc s Andersenem?

19.04.2013 15:05

Zapsala Adélka (10 let):

Na začátku jsme se rozdělili do skupin. My jsme se jmenovali Javoři magoři a náš vůdce byl Xi Xao. Pak jsme se rozhodli, že půjdeme k pohádkovníku, a tam byl vzkaz a na něm stálo: Dnes v Nadějkově přednáška profesora Lolnesse. V parku pod velkým bukem.

A tak jsme šli do parku a pod velkým bukem jsme našli profesora Lolnesse. Ten nám řekl, že tančil houbový tanec a díky tomu se zvětšil a prý ho zmenšíme jedině tak, když najdeme kámen stromu a zatančíme kolem něj houbový tanec. A taky říkal, že ho najdeme na Farské zahradě, tak jsme tam šli. Ale na Farské zahradě číhali taky muži Jo Mitche a Jo Mitch a unesli ho a my jsme do nich začali kopat a mlátit, ať nám vydají profesora. Ale oni se zamknul do fary a paní Černá vymyslela, že uděláme cedule proti Jo Mitchovi a my jsme dělali cedule Jo Mitch do basy!!! a Javoři za Lolnessovy!

Pak jsme šli za Jo Mitchem a ten otevřel okno a byl naštvanej, tak jednoho za každé skupiny poslal za profesorem, aby jim předal stínčino tajemství a my jsme to pak Jo Mitchovi četli a ten to vzdal skoro na začátku a zavřel okno. My jsme se oak šli najíst a pak jsme dělali úkoly podle různých témat. Když jsme úkoly dodělali, šli jsme na zahradu hledat kámen stromu a našli jsme ho. Tak jsme okolo něho tančili houbový tanec a naše skupina přitom říkala: paparapa ododó, edududu rododó. A profesor Lolness se zmenšil a s ním asi i Jo Mitch a profesora jsme přenesli na jeho strom, našli jsme poklad a šli do knihovny. Pak jsme ještě chvilku blbli a šli spát.

Fotky z Noci jsou tady.