Noc s Andersenem 2017

12.05.2017 15:26

Z pátku 5. na sobotu 6. května se uskutečnila Noc s Andersenem. Počasí nám přálo, rovněž jako v předchozím roce, a proto jsme převážně celý večer strávili venku. Děti s Pipi Dlouhou punčochou společně pátraly po pěti stránkách ze vzácné ztracené knihy o bájných zvířatech. Během společného putování musely dokázat, jak jsou hbité a odvážné. Musely přemoci Jednoroha, hadí královnu Helgu, ježka Bodlinose, pavouka Evžena a žabího prince Ruperta. Což se jim nakonec podařilo a stránky ze vzácné knihy byly zachráněny. V kinobaru pak na nás čekala zasloužená večeře, kterou pro nás tentokrát připravila paní Stanislava Kotalíková. Během společné večeře však nehlídané stránky opět zmizely a nezbývalo nic jiného, než se vydat za dalším dobrodružstvím. Při noční stezce odvahy v zámeckém parku, musely děti opět získat odcizené stránky nazpět.

Nakonec se podařilo zloděje vypátrat a přemoci. Vše tedy dobře dopadlo a stránky byly navráceny zpět do knihy. Hrdinství dětí bylo oceněno sladkou odměnou. Během ubíhajícího večera nám Pipi četla pohádky, zpívali jsme u kytary, hráli hry, luštily křížovky a v jednu hodinu po půlnoci jsme se všichni uložili ke spánku.

Ráda bych poděkovala všem, kteří s přípravou společného večera pomáhali, a rovněž děkuji maminkám za donesené dobroty.