Týden knihoven

15.09.2013 18:05

Týden knihoven bude letos v Nadějkově od 7. října a přinese hlavně zahájení pravidelných akcí.

Ve středu 9. října vyjede pojízdná knihovna do Brtce, Starcovy Lhoty a Domu s pečovatelskou službou.

Ve čtvrtek 10. října dopoledne přijdou na první čtení děti ze školky, se kterými se pak budeme pravidelně scházet nad knížkami, v nichž vystupují zvířátka - začneme pochopitelně sovou a během roku probereme skoro všechny, od broučků a žab přes kočky a psy až po tygra a velrybu... O každém zvířeti se taky naučíme krátkou básničku; děti ji dostanou v malé "knížce", kterou si budou vlastnoručně ilustrovat.

Ve čtvrtek odpoledne přijdou školáci z 1.-3. třídy a poprvé spolu otevřeme příběh malé Sofie a obra Dobra, který napsal Roald Dahl. Potom si v testech ověříme, kdo pozorně poslouchal, a budeme společně kreslit a malovat.

Pro starší děti bude letos pravidelné čtení v pátek odpoledne, po druhé hodině.  Začínáme v pátek 11. října a čekají na nás malí obyvatelé velikého stromu, které známe už od loňska: Tobiáš, Elíša, Jo Mitch... Knížka o nich se jmenuje Tobiáš Lolness a napsal ji francouzský spisovatel Timothée de Fombelle. Na čtení (a oblíbené testy) navazuje výtvarná dílna se Štěpánkou.

V sobotu 12. října v 16 hodin zahájí P.  Zdík a doc.  Stanislav Horný v obřadní síni výstavu fotografií - Památky Nadějkovska a Chyšecka objektivem studentů Grafické a multimediální laboratoře VŠE & květinová vazba Elišky Svobodové. Výstavu můžete navštívit v otevírací době knihovny až do 1. listopadu.

Od 17 hodin pak budeme v Čajovně Na stezce pokračovat přednáškou Mgr. Ludmily Mikulové: Kříže, kapličky, kaple - stavby s duchovním zaměřením na Táborsku.

O nových i pěkných starších knihách bych ráda i letos psala na web... uvidíme, co zvládnu.